Vláček a hřiště Brno Olympia

Spojit příjemné s užitečným, rodiče si nakoupí to, co nutně potřebují a děti se pak vyblbnou na hřišti a vláčku. Tak může vypadat nějaký víkend u Olympie Brno. 

 Za nákupním centrem Olympia je krásné venkovní hřiště a replika vláčku, kde se můžete svézt. K vlaku se dostanete bokem od hřiště nebo od parkoviště (ta část u Humanicu).  Najdete tam krásnou repliku malého nádraží i s nástupišti a pokladnou. Zároveň je zde i bufet a toalety. Pokud vás náhodou zastihne déšť půjčí vám deštníky. Vláčků je více druhů, stačí si jen vybrat, jaký se vám líbí. Jedna jízda trvá cca 12 minut. Cesta je relativně dlouhá, vede kolem celého hřiště a jedete přes most nebo i tunelem. Na vláček se dostanete celkem rychle, my byli několikrát - když bylo horší počasí tak to bylo hned a když bylo hezky tak třeba druhý nebo třetí vlak, co přijel. 

Vedle vláčku je dětské hřiště pro menší děti a vedle něj stánek s občerstvením. A kousek dál je hřiště pro větší děti, vodní atrakce, kde po sobě stříkáte pistolemi vodu dále lezecká stěna, dřevěná zvířátka a beach hřiště. Všude kolem je i tráva, hodně rodičů si tam roztáhlo deku, ale k dispozici je i hodně laviček. Na hřiště se dá dostat i z cyklostezky, která vede například ze směru Komárova. 

 

CENA: 60,- za osobu a 1 jízdu vláčkem

PRO KOHO JE VÝLET: od cca 1 roku až po velké děti

NA JAK DLOUHO SE ZABAVÍTE: vláček je maximálně na půl hodiny, když pojedete víckrát i víc. Na hřišti je spousta atrakcí, bufet a vodní zábava - zabavíte se i na celé odpoledne. 

DALŠÍ DŮLEŽITÉ INFO: otevřeno jen o víkendy a svátky

WEB: https://www.smpd.cz