Ovčí terasy

Krásných míst, kde se i dobře najíte není nikdy dost. Ovčí terasy kousek od Němčiček jsou ideálním místem na krátký výlet. 

Výlet se hodí pro velké i malé. Můžete tu strávit příjemné odpoledne u kávy a výborných dezertů, pokochat se krajinou a prohlédnout si zvířátka. Děti zaujmou hlavně zvířátka - jsou zde k vidění (většinou - někdy se zvířátka mění po sezóně) ovce, prasátka, kozy, husy, králíčci, pes, kočka, slepice a v rybníky i ryby. Areál teras je rozlehlý, a můžete se tu i ubytovat na hotelu nebo v glampingovém stanu. Vstup do areálu je zdarma. Výlet můžete spojit i s procházkou z Němčiček nebo jiné obce v okolí a využít i blízké rozhledny. 

Najíst se můžete v restauraci, kde mají i skvělé dezerty a v areálu je i samoobslužná stodola, kde bývají také dezerty, nanuky a nápoje. V době lockdownu, zde měli i polévky a obložené chleby. V létě 2023 měli problém s krádežemi, takže stodolu ,,trochu ochudili,, o některé občerstvení. Ale vše se mění, tak uvidíte sami, až tam budete. Rodiče ocení, že ve stodole je i klasické WC, takže nemusíte chvátat až do hlavní budovy. Na místě si můžete objednat i soukromý piknik na uzavřené louce, ale nemám to vyzkoušeno. 

Cesta ke zvířátkům je pro kočárek nebo nějaké odrážedlo náročnější, jedná se o celkem strmý kopec plný buď suti nebo štěrku. Ale kopeček je celkem krátký a zvířátka za to stojí. Jen doporučuji s sebou mít vždy někoho silného, kdo kočárek bude dobře jistit. 

Nově mají na terasách i alpaky, které mají výběh nad ovečkami. A nebojte když ovečky nenajdete jsou tam! Jen bývají dole na velké pastvě, kam můžete snadno dojít. 

 

CENA: zdarma, platí se pouze útrata

PRO KOHO JE VÝLET: dospělé i děti 

NA JAK DLOUHO SE ZABAVÍTE: cca 2 hodiny (i cele odpoledne) 

DALŠÍ DŮLEŽITÉ INFO: mají danou otvírací dobu, poté se do areálu nesmí, mimo sezónu je otevřeno jen o víkendu. 

WEB nebo další INFO: https://www.beee.cz - hodně informací mají na Instagramu