Tipy, kde přebalit (Brno a okolí)

Tipy, kde přebalit (na jižní Moravě), ať už se vám nikdy nestane, že nevíte, kde vyměnit plenu. 

PŘEBALOVÁNÍ BRNO JIH DECATHLON

Dalším místem v části Brno jih je obchod se sportovními potřebami Decathlon. Decathlon je mimo ostatní obchody, takže je skvělé, že tam mají vlastní přebalovací místnost. 

V přebalovací místnosti je klasické vybavení: přebalovací pult, křesílko na kojení a umyvadlo. Toalety jsou blízko, takže si můžete hned i odskočit. Místnost je čistá a na tichém odlehlém místě, takže i v klidu nakojíte. 


 

 

PŘEBALOVÁNÍ VE VLAKU

Jako další pro vás máme přebalování ve vlaku.

Tento tip není asi pro každého, ale věřím, že se někomu budou tyto informace v budoucnu hodit na výletě apod. Konkrétně se jedná o vlak RegioPanter, je to nízkopodlažní vlak (ne všechny vagóny). 

https://www.cd.cz/nase-vlaky/regionalni-vlak-cd/regiopanter/-25401/


Na fotce můžete vidět, jak je zde řešený záchod s přebalovacím pultem. Za mě je to parádní řešení, na rozdíl od starších vlaků, kde nevíte, jak situaci s přebalováním vyřešit. Hodí se to hlavně v chladnějších měsících, kdy nemůžete dítko přebalit jen tak venku.

Každý vlak je jinak čistý, ale ČD si drží určitý standard. Oceňuji velikost wc, kam se vejdete s kočárkem. Bude vám tam trochu těsno, ale dá se to. Vy si v klidu odskočíte a dítko pak v pohodlí přebalíte. Vůz je nízkopodlažní, takže i vystupování je velice snadné.

Tento vlak jezdí v Ústeckém, Pardubickém, Královéhradeckém, Plzeňském, Olomouckém, Jihočeském a Moravskoslezském kraji. Tak přeji šťastnou cestu!  

  

PŘEBALOVÁNÍ BRNO STŘED - OC LETMO

Další místo v Brně, které by se vám mohlo hodit, je přebalovací místnost v OC LETMO. Oceníte to hlavně v zimních měsících nebo když jdete na trhy.

Letmo je kousek od nádraží, takže pěšky z centra skoro hned. Přebalovací místnost se nachází ve 4. patře, musíte zavolat na správu centra - číslo je na přebalovací místnosti, aby vám ji otevřeli.
Přebalovací místnost je hodně skromná, na pultu není podložka. Doporučuji nějakou pevnější svou (já osobně nosím dvě, tak se to dá přežít). Je tam i malé křesílko, třeba na nakojení a také umyvadlo. To je vše, ale je tam celkem čisto a hlavně teplo a sucho. Svůj účel to splní a můžete v klidu pokračovat na nákupy nebo procházku po městě. 

 

 

PŘEBALOVÁNÍ BRNO STŘED - GALERIE VAŃKOVKA

V Galerii Vaňkovka jsou nově dvě přebalovací místnosti, jednu najdete u toalet v 1. patře. Jsou v ní dva přebalovací pulty, umyvadlo, mikrovlnná trouba a křesílko na kojení nebo krmení. Je tam čisto, ale občas odpoledne už bývá trochu znečištěnější prostředí, hlavě ovzduší - z množství plen. Také se zde nachází ještě jedna místnost, ta je hned naproti té přebalovací a je také určena pro hendikepované. Tato místnost je skvělá v tom, že je v ní i záchod - pokud chcete sfouknout dva v jednom, ale pult je zde klasicky skládací a menší. Není tam ani nic dalšího pro miminka. 

Druhá přebalovací místnost je v přízemí, je krásná nová. A je u ní dokonce i záchod. Vybavení je podobné jen tam není mikrovlnné trouba. 

Galerie Vaňkovka myslí na těhotné i maminky, proto, kdy si řeknete nemusíte na toaletách platit. Myslím, když jdete na běžné WC jen si odskočit vy bez dětí. 

 

 

PŘEBALOVÁNÍ OLYMPIA BRNO

Přebalování v Brně - Brno Modřice - Olympia. Nachází se zde několik místností na přebalení, kojení a krmení. Místnosti jsou v obou patrech a v podstatě na každém rohu. Všechny místnosti jsou čisté a moc hezky vyzdobené a líbí se i dětem. Každá místnost obsahuje: přebalovací podložku, umyvadlo, ubrousky, mikrovlnnou troubu, koš, křesílko na krmení a dokonce i vybavení pro starší děti (stoleček, hračky apod.). Dokonce jsou zde i vlhčené ubrousky, které dodává DM drogerie. Tyto místnosti považuji za jedny z nejlépe udělaných. Sice si tam vy sami neodskočíte, ale je tam jinak vše, co potřebujete. Ještě jedno upozornění, ne na všech toaletách v Olympii jsou velké toalety pro vozíčkáře, tudíž do nich nemůžete pohodlně s kočárkem, pokud budete jen vy a miminko. Myslím, že rodiče s dětmi ocení i opravdu krásné hřiště hned za parkovištěm u Olympie a také vláček, který jezdí každý víkend v sezóně.

 

PŘEBALOVÁNÍ BRNO JIH

Jedním z našich tipů na přebalování v lokalitě Brno je obchodní dům Ikea. V Ikea mají sice menší přebalovací místnosti, ale zato skvělé služby pro děti. Nejedná se o samostatné přebalovací místnosti, ale u záchodů je vždy přebalovací pult, vše je hezky čisté a uklizené. Není zde moc odkládacího prostoru, ale kočárek se do místnosti vejde, takže tašku můžete odložit tam.  Ale zase naopak Ikea poskytuje skvělé služby pro děti např. jednorázové pleny pokud potřebujete. Ikea má i skvělý program pro děti, určitě to stojí za prozkoumání, mají dokonce vlastní penízky a to ocení i starší děti. Za mě velkou výhodou je i část v restauraci, kde si můžete ohřát příkrm (buď zakoupený tam nebo váš) a za velice vydařené považuji i koutek, kde si děti mohou trochu pohrát a vy na ně krásně vidíte od jídla a relativně v klidu se můžete najíst. Tak hurá nakupovat!