e-shop má dovolenou. Omlouváme se, ale všechny balíčky odejdou až po 19.6. jako omluvu máme pro vás slevu s kódem: dovolena24

Kontrastní kartonové kartičky

2 hodnocení
289 Kč
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
28.6.2024

Balení obsahuje: 10 ks kontrastních kartiček (v barvách černé, bílé, červené a šedé) 

Nejčastěji je zákazníci zakupují pro: novorozence a miminka (baví děti do cca 2,5 let) 

Provedení: kartičky jsou vyrobený z kartonové lepenky (1,5 mm), potisk je oboustranný 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kontrastní karty jsou skvělá pomůcka pro malá miminka. Prvních šest měsíců vidí děti asi jen pět procent toho, co dospělý člověk. Novorozenci vidí asi jen do vzdálenosti 25 centimetrů, vzdálenější osoby a věci vidí rozmazaně. Karty v kontrastních barvách děti zaujmou a pomohou vám rozvíjet jeho dovednosti. 

Karty jsou pevné, takže je větší děti dokáží držet samotné a hrát se s nimi. Jedná se o materiál, ze kterého je vyrobena většina dětských knih. Pro děti jsou příjemně tvrdé, takže je nijak nezlomí, zároveň jsou hezky matné, takže se dítěti nelesknou. Odolají i drobnému žužlání. Ale pokud je dítku budete chtít dávat hlavně i na žužlání, tak doporučujeme naši prémiovější verzi v plastu.  

Kontrastní karty jsou pro děti zajímavé již od pár týdnů, kdy se na ně jen dívají a později jim pomáhají zvedat hlavičku nebo se více pohybovat. Jelikož se na ně musí soustředit, tak vaše dítko také spolehlivě na chvilku uklidní a zabaví. 

Naše kontrastní karty zvládnou vaše dítko zaměstnat i na pár minut a každý rodič ví, jak se to hodí. Kartičky mají na sobě tři hlavní barvy, které dítko nutí se na ni pořádně zadívat.

Děti prvně vidí pouze rozmazaně a rozlišují černou a bílou. Po necelém měsíci začínají vnímat více barev a jako první je červená.  

Úplná miminka rozeznají hlavně světlo a tmu, většinu věcí vidí jen v šedivých tónech. Novorozenci vidí asi jen do vzdálenosti 25 centimetrů, vzdálenější osoby a věci vidí rozmazaně. 

Kolem 3. měsíce dítěte začíná vidět ostřeji a zlepšuje se jeho vnímání barev. Je prokázáno, že pokud miminko vystavujete kontrastním obrázkům několikrát během dne, tak se zrychluje jeho schopnost rozpoznat daný předmět.